Miks eelistada puidust lõikelauda?

Ükski köök ei saa olla täiuslik, kust puudub nii laialt levinud töövahend nagu seda on üks korralik puidust lõikelaud! Puidust? Täpselt, puidust! See tunne on tavaline, et lõikelaud jääb liiga väikseks, seda on keeruline hooldada ja vahetevahel on see täiesti rõve, kuid.. Siinkohal toon välja mõned positiivsed põhjused, miks just Sinul peaks olema üks korralik puidust lõikelaud.

 • Sa oled see, mida sööd!
 • Kui Sul on plastikust lõikelaud, siis Sa oled tähele pannud, et lõikelaual on sisselõiked seal, kus nuga puutub hakkides plastikut. Iga lõikega eraldab lõikelaud väikeseid plastik osasid ning ei ole tarvis palju pead vaevata mõttega, kuhu need väikesed osakesed satuvad. Lõpetage plastiku söömine ja söötmine enda lähedastele!
 • Keskkonnasõbralik & jätkusuutlik!
 • Puit on keskkonnasõbralik ja taastuv loodusvara ning puidust esemete utiliseerimine on vähem ressurssinõudvam, kui seda on sünteetiliste materjalide puhul, mis tähendab seda, et lisaks plastiku ostmisele peate kulutama energiat ka sellele, et see saaks vastavalt nõuetele utiliseeritud. Õige hooldamise korral säilib puidust lõikelaud väga kaua, mis teeb lõikelaua soetamisest ka aruka investeeringu! Eestis toodetud tarbeesemete eelistamisel aitate väikeste sammudena väärindada Eesti metsa ja toetate tublisid ja tegusaid ettevõtjaid!
 • Puit on raske, naturaalne & antibakteriaalse toimega!
 • Puit kaalub rohkem, kui plastik ning massiivsel lõikelaual hakkimine on nauditav, kuna lõikelaua raskus ei lase lõikelaual tööpinnal loperdada. Terav nuga ja puidust lõikelaud on suured sõbrad sest puit materjalina ei nürista noa tera nii palju, kui seda teevad sünteetilised materjalid. Lisaks sellele on puidul antimikroobsed omadused, mis ei lase bakteritel kergekäeliselt paljuneda.

  Kommentaarid

  Email again:

  Eelmine

  Kuidas kasutada tulepulka?

  Järgmine

  Jaga seda artiklit