Skip to content
Kust tuleb toormaterjal ja kuidas sellest saab midagi unikaalset?

Kust tuleb toormaterjal ja kuidas sellest saab midagi unikaalset?

Palju on küsitud, kust on pärit materjal, mida PUUST tegemiste juures kasutan, kuna valikust leiab väga eksootilisi puid ka Eesti mõistes. Eesti mõistes just sellepärast, et materjalist 99% on Eesti päritolu ja leiab rohkelt pargi- ja viljapuid. Ühel või teisel õnnelikul viisil on üksik % jõudnud ka väljamaist materjali minuni. Ja sedagi teiselt ringilt, kas kaubaaluste küljest või ehituselt ülejäänud materjalist. Järgmised read annavad mõista, mis see PUUST siis tegelikult on ja kuidas me anname oma panuse paremini hoitud ja väärtustatud elukeskkonda.

Alustame sellest, kuidas jõuab materjal minuni või vastupidi, mina materjalini. Kõik tootmises kasutatavad materjalid on hangitud jätkusuutlikest kanalitest. Arboristidelt, eraisikutelt, talunikelt või maaomanikelt. Puud, mille on langetanud tormid-tuuled, vanad pargipuud ja viljapuud. Ohtlikud ja haiged.

 Valdav osa materjalist on pärit Häädemeeste lähedalt, Pärnu maakonnast. Kuid materjali olen käinud hankimas ka Ida-Virumaalt ja mujaltki. Kaugemal tuleb käia sellepärast, et mõningate puude kättesaadavus on piiratud, kuna neid liike meil looduslikes elupaikades ei esine vaid leiab parkidest ja aedadest ning neidki pole meil lõputult.
  
Peale laiemalt levinud puude võib valikust leida veel tooteid, mille valmistamisel olen kasutanud õunapuud, vahert, kadakat, pihlakat, ploomipuud, hiina pähklipuud, sirelit, juudapuud, pirnipuud, musta arooniat, kreeki, maarjakaske, alõtsat ja mandžuuria pähklipuud. 
 Peale lõikelaudade. noamagnetite ja serveerimisaluste leiab tootevalikust  kõrvapungasid, tasakaaluklotse, pudeliavajaid ja teisi väiksemaid tooteid, mis lubavad materjali maksimaalselt kasutada. 

Tagasi blogisse