Kohvilaud KünnaPUUST.

244,00 €
Rustikaalne väike laud künnapuu seibist, materjal pärit Pihlaka talust, Kabli kandist. Mõned üraskiaugud ja pehkinud kohad, kuid need teevadki selle konkreetse lauakese eriliseks.

Künnapuu on Eesti Punases Raamatus (2008) ohukategoorias ohu piiril ning looduskaite all. Konkreetse puu murdsid tormituuled ning tänu sellele on minul võimalus temast Teile midagi valmistada!

Künnapuu (ulmus laevis) on Eestis kõrgelt hinnatud pargipuuna ning samuti oma puidu poolest, mis on väga kõva ja raske. Künnapuu üks rahvapärane nimi on loogapuu, see näitab, et temast tehti lookasid. Kuid temast tehti ka tööriistade käepidemeid, vankreid, regesid, vaguneid, sillaposte vette ning tünnivitsasid. Miks on künnapuud looduses nii väheseks jäänud? Tal on haruldaselt tugev puit ja nii on enamik künnapuid inimese tarbeks maha raiutud. Ta ei kasva kehva viljakusega ega vähese niiskusega mullal, kuid viljakama mullaga alad on inimene sageli põldudeks harinud. Künnapuud võime kohata haruldastes laialehistes lammimetsades.
Lisa ostukorvi